Η συμμετοχή μας στον διαγωνισμό «Καν’ το ν’ ακουστεί 2018» του European School Radio

Μην προσπερνάς το παρελθόν! –  Don?t leave your past behind!
Συμμετοχή του σχολείου μας στον διαγωνισμό  «Καν? το ν? ακουστεί 2018»
 του European School Radio.

Οι μαθητές  του πολιτιστικού προγράμματος με τίτλο «Πάμε μια βόλτα στον Πειραιά;  Περπατώντας στους δρόμους της πόλης ψηλαφώ την ιστορία της» συμμετέχουν στο διαγωνισμό του European School Radio « Κάν? το ν? ακουστεί 2018». Θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι η Πολιτιστική Κληρονομιά  και τα παιδιά της Β΄ τάξης συμμετέχουν με ένα ραδιοφωνικό μήνυμα που δημιούργησαν για το παρελθόν και την ιστορία της πόλης του Πειραιά.  Ο διαγωνισμός προβλέπει εκτός από το βραβείο της κριτικής επιτροπής και βραβείο ακροατών του  ESR με online ψηφοφορία.

Μπείτε, λοιπόν, στη σελίδα του European School Radio, επιλέξτε Ραδιοφωνικά Μηνύματα και ακούστε τη συμμετοχή του σχολείου μας στη θέση 71.

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ:

Γαζούλη Βασιλική ( Β?1)

Καρτίμπελη Μαριάννα (Β΄2)

Καρτίμπελης Παναγιώτης (Β΄2)

Καφίρα Ανδριάννα (Β΄2)

Μπακοθανάσης Σταύρος (Β΄4)

Μπόνη Μαριάντα  (Β΄4)

Στ?μου Νικολέτα  (Β΄6)

Τσελεπίδου Βούλα  (Β΄6)

Τσακιρίδη Χριστίνα  (Β΄6)

Χριστοδούλου Αναστασία  (Β΄6)

Χρυσοπούλου Κατερίνα  (Β΄6)