Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων για τις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις

1. Οι εξετάσεις διεξάγονται σε δυο βάρδιες. Η 1η βάρδια ξεκινά στις 8.30 και τελειώνει στις 10.30. Η 2η βάρδια ξεκινά στις 10:30 και τελειώνει στις 12:30. Οι μαθητές προσέρχονται 15 λεπτά νωρίτερα από την ώρα έναρξης της εξέτασης.

2. Οι εξετάσεις είναι δίωρης διάρκειας με εξαίρεση τα μαθήματα των Νεοελληνικών και Αρχαίων που είναι τρίωρης διάρκειας.

3. Οι μαθητές μόλις παραδώσουν το γραπτό οφείλουν να αποχωρούν άμεσα από το σχολείο.

4. Σε περίπτωση αργοπορίας ή άλλου κολλήματος πχ ασθένειας, οι γονείς οφείλουν να επικοινωνήσουν άμεσα με το σχολείο.

5. Οι μαθητές να έχουν μαζί τους στυλό διαρκείας χρώματος μπλε ή μαύρο.

6. ΔΕΝ επιτρέπεται διορθωτικό (blanco).

7. Η ύλη εξετάσεων όλων των μαθημάτων ανακοινώνεται στην τάξη από τον εκάστοτε εκπαιδευτικό. Επίσης αναρτάται στην ιστοσελίδα και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

8. Το πρόγραμμα εξετάσεων θα δοθεί την Παρασκευή 27 Μαΐου στους μαθητές και θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου.

9. Οι Έλεγχοι Προόδου Β’ Τετραμήνου θα αποσταλούν ηλεκτρονικά στις 31 Μαΐου.

11. Οι Έλεγχοι Τελικής Βαθμολογίας θα σταλούν προς το τέλος του Ιουνίου.

12. Η χρήση μάσκας κατά τη διάρκεια των εξετάσεων είναι υποχρεωτική.

Ο ΔιευθυντήςΝικήτας Κων. ΜάγκουραςΠΕ11 Φυσικής Αγωγής