Η εκδήλωση για την ειρήνη πλησιάζει!

Τις τελευταίες μέρες το σχολείο μας γέμισε με περιστέρια, πλημμύρισε με όμορφες μελωδικές φωνές, κουβέντες, συζητήσεις, αλληλεπίδραση και συνεργασία. Τα παιδιά μαζί με τις ταλαντούχες και εμπνευσμένες καθηγήτριες του σχολείου μας κ. Σαρρή Βασιλική, Συράκου Μαρία και Μαργέλλου Κυριακή ετοιμάζουν την εκδήλωση “Τα περιστέρια της ειρήνης” που θα παρουσιαστεί τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 στο Θέατρο “Αντώνης Σαμαράκης” (Μ. Ασίας 124 και Παπαναστασίου, Κερατσίνι). Ώρα 7.00 μ.μ. Η εκδήλωση αυτή θα είναι η κορύφωση της δράσης που υλοποιείται τη φετινή χρονιά στο σχολείο μας για την παγκόσμια ειρήνη. Και κάτι ακόμα: δεν θα είμαστε μόνοι μας! Θα μας πλαισιώσουν και τα παιδιά του 12ου Δημοτικού Σχολείου Κερατσινίου, αλλά και παλιές μας μαθήτριεπου τώρα φοιτούν στο 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου.

Σας περιμένουμε!